W styczniu rozpoczynają się ferie zimowe, nie od razu dla wszystkich jednak po kolei dzieci z każdego województwa będą mogły odpocząć od szkoły i zadań domowych. My proponujemy na ten czas kilka ciekawych zadań plastycznych, które można wykonać w przerwie od zimowych aktywności sportowych 😉

  1. Zimowe pejzaże w technice kolażu
    Dzieci mogą stworzyć krajobrazy zimowe, wykorzystując różne materiały: skrawki kolorowego papieru, gazety, bibułę czy watę do stworzenia śniegu. Dodanie brokatu doda obrazom magicznego efektu!

  2. Malowanie na lodzie
    Przygotujcie zamrożone, płaskie kostki lodu (np. w plastikowych pokrywkach) i pozwólcie dzieciom malować na nich farbami plakatowymi lub akwarelami. Powoli topniejący lód stworzy ciekawe efekty i pozwoli eksperymentować z kolorami.

  3. Bałwan z papierowych talerzyków
    Z trzech papierowych talerzyków różnej wielkości dzieci mogą stworzyć bałwana, malując talerze na biało, a następnie dodając guziki, szalik z wstążki i naklejane oczy. Można go powiesić na ścianie jako zimową dekorację.

  4. Śnieżne kule z recyklingu
    Wykorzystaj stare słoiki do stworzenia śnieżnych kul. Wystarczy dodać figurki, sztuczny śnieg (lub brokat) i wodę z odrobiną gliceryny. Zakręcony słoik stanie się piękną ozdobą.

  5. Zimowe maski zwierząt
    Dzieci mogą stworzyć maski zwierząt kojarzących się z zimą, takich jak niedźwiedź polarny, lis arktyczny czy sowa śnieżna. Wystarczy papier, farby, nożyczki i gumka do przymocowania.

  6. Zimowa mandala
    Na czarnym papierze dzieci mogą tworzyć symetryczne mandale inspirowane płatkami śniegu. Wykorzystajcie białe kredki, pastele olejne i brokat, aby uzyskać efekt śniegu i lodu.

  7. Zimowe lampiony
    Wykorzystajcie słoiki lub przezroczyste kubki. Dzieci mogą ozdobić je farbami do szkła lub okleić bibułą, a do środka włożyć elektryczną świeczkę LED, tworząc magiczne lampiony na długie zimowe wieczory.

  8. Malowanie szronu na szybach
    Na folii lub przezroczystym papierze dzieci mogą tworzyć wzory przypominające szron, używając farb w jasnych, zimowych kolorach i brokatu. Gotowe prace można przykleić na okna.

  9. Zimowe witraże
    Przygotuj czarną ramkę z papieru technicznego i przezroczystą folię. Dzieci mogą malować farbami lub przyklejać bibułę, tworząc barwne witraże na zimowe tematy, np. płatki śniegu, bałwany czy choinki.

  10. Zimowy teatr cieni
    Dzieci mogą stworzyć postacie z papieru na patyczkach (bałwanki, pingwiny, niedźwiedzie), a następnie urządzić teatr cieni z wykorzystaniem lampki lub latarki.

Każde z tych zadań nie tylko rozwija wyobraźnię i zdolności manualne, ale także pozwala dzieciom zanurzyć się w magicznej, zimowej atmosferze! 😊

Komentarze zostały wyłączone.